Stručnjaci Poslovnog savjetnika odgovaraju: Potvrda o nekažnjavanju

U svakom broju tiskanog izdanja mjesečnika Poslovni savjetnik renomirani stručnjaci odgovaraju na vaša pitanja iz područja prava, poreza, radnih odnosa i poslovanja tvrtki općenito

Može li se u natječaju za zasnivanje radnog odnosa tražiti da pristupnici dostave potvrdu o nekažnjavanju? Pitanje je postavio čitatelj Poslovnog savjetnika, a odgovor daje savjetnik Poslovnog savjetnika, mr.sc. Dragan Zlatović. ODGOVOR: Često se u praksi u natječajima za primanje u radni odnos, posebice u državnim i javnim službama, traži da pristupnici uz drugu dokumentaciju kojima dokazuju ispunjavanje uvjeta iz natječaja, dostave i potvrdu o nekažnjavanju, odnosno druge podatke iz kaznene evidncije. Prema odredbi čl. 14 stavak…….

Cjelokupni odgovor potražite u broju travanj 2014. Poslovnog savjetnika. Više na linku....

 http://www.poslovni-savjetnik.com/narudzbenica-mjesecnika-poslovni-savjetnik

 Ukoliko imate pitanje iz područja poreza, prava i/ili radnih odnosa za naše stručnjake, pitanje pošaljite na info@poslovni-savjetnik.com.

Uz pitanje pošaljite nam i broj R1 računa kojeg ste po uplaćenoj pretplati primili od nas. Na najzanimljivija pitanja pretplatnika Poslovnog savjetnika, dat ćemo pisane odgovore u jednom od idućih brojeva Poslovnog savjetnika. Više informacija možete dobiti na broju telefona 01 49 21 742

PS/Z.R.

Podjeli:
Tagovi:

Newsletter

Hosted by Mydataknox