Uspjeh hrvatskih frizera na Svjetskom prvenstvu u Milanu

Internacionalni tim Ceha frizera i kozmetičara Hrvatske obrtničke komore (HOK) osvojio je tri nagrade na Svjetskom prvenstvu frizera i kozmetičara koje je održano od 6. do 8. listopada u Milanu.

U oštroj i brojnoj konkurenciji sa više od 1100 natjecatelja iz 56 zemalja, koji su se natjecali za priznanja u 40-ak različitih frizerskih i kozmetičarskih kategorija, od naših šest natjecatelja, troje je osvojilo priznanja. Helena Belko Horaček, frizerka iz Bjelovara, okitila se broncom u kategoriji up&down, u kojoj se natjecalo 53 frizera. Mario Treščec, frizer iz Zagreba, osvojio je četvrto mjesto u kategoriji "fantazija" među ukupno 33 natjecatelja, a Dario Sabo, frizer iz Osijeka, izborio se za peto mjesto u kategoriji vjenčane frizure, gdje je bilo 55 natjecatelja.

Osim troje frizera koji su osvojili nagrade, u internacionalnom timu bili su i Zdravko Cedli, frizer iz Đakova, Josip Križnjak, frizer iz Varaždina i Renata Šviglin, kozmetičarka iz Zagreba. Predsjednik Svjetske frizerske organizacije (OMC) Salvatore Fodera, komentirajući nastup hrvatske reprezentacije, pohvalio je očigledni napredak naših natjecatelja koji svojom vještinom i znanjem mogu parirati najboljima u svijetu, ističu iz HOK-a.

Predsjednik Ceha frizera i kozmetičara HOK-a Ivica Zanetti ocijenio je nastup naših natjecatelja visokom ocjenom, koja je rezultat višemjesečnih treninga i predanog rada te vjeruje kako će tim za sljedeće svjetsko prvenstvo biti brojniji i spreman na osvajanje još više prestižnih priznanja.

Ceh frizera i kozmetičara HOK-a od 2010. je član OMC-a te je time stekao pravo samostalnog nastupa na svim natjecanjima u organizaciji OMC-a i sudjelovanju u radu te organizacije. Ceh frizera i kozmetičara ima i dva licencirana suca. (Hina/HT)