Otvorene su prijave za besplatni obrazovni program Raise the Bar Akademije za konobare, barmene i bariste
Započele su prijave za besplatni obrazovni program Raise the Bar Akademije – Bar Expert, namijenjen konobarima, barmenima i baristima. Prijave traju od 20. srpnja do 27. kolovoza, a ove se jeseni otvaraju za dvije nove generacije polaznika.
Svi zainteresirani s najmanje godinu dana iskustva u ugostiteljstvu koji žele unaprijediti svoja znanja i vještine mogu odabrati jedan od dva ciklusa:
Prvi ciklus: od 28. rujna do 6. studenoga
Drugi ciklus: od 9. studenoga do 18. prosinca
Program sedmu godinu za redom provodi Coca-Cola HBC Adria u suradnji s renomiranim hrvatskim stručnjacima iz područja kave, vina, piva, miksologije, barskog menadžmenta i ugostiteljstva, a svi zainteresirani mogu se prijaviti ispunjavanjem online obrasca na internetskoj stranici projekta Raise the Bar.
Kandidati koji uspješno prođu selekcijski proces pohađat će nastavu u novootvorenom trening centru u Zagrebu. Tamo će, u simuliranim stvarnim uvjetima, koristeći vrhunske sastojke i suvremenu barsku opremu, proći intenzivnu šestotjednu edukaciju pod vodstvom glavnog predavača Dominika Bečvardija i cijenjenih stručnjaka poput Vedrana Gulina (SOI Fusion), sommeliera Marka Rundeka, Andreja Čapke (Zmajska pivovara), stručnjaka za kavu Lovre Majića te Mišela Posavca (Monin Beverage).
Naš cilj nije samo proći kroz teoriju i recepte, već polaznicima dati znanje i samopouzdanje s kojima već dan nakon završene edukacije mogu stati iza šanka bilo kojeg vrhunskog bara i odmah početi raditi. Ove smo godine program dodatno prilagodili stvarnim potrebama s terena i povratnim informacijama dosadašnjih polaznika. U novom trening centru simuliramo realne uvjete u kojima se uči brzo, praktično i s fokusom na ono najvažnije u našem poslu – iskustvo i zadovoljstvo gosta. Znanje i iskustvo cijelog mentorskog tima polaznicima su u potpunosti na raspolaganju, a od njih očekujemo želju za učenjem i ambiciju da rastu i razvijaju se u ugostiteljskoj industriji, izjavio je Dominik Bečvardi, glavni predavač Raise the Bar Akademije te barmen i suvlasnik bara Peaches&Cream.
Projekt Raise the Bar danas obuhvaća dva programa Akademije, Bar Expert i Business Expert, Stipendije za kuhare i slastičare te Raise the Bar Youth namijenjen učenicima završnih razreda ugostiteljskih i turističkih škola. Više od 110 konobara, barista i barmena do sada je završilo Akademiju Bar Expert, a edukaciju je završilo i devet polaznika prve generacije novog programa Akademije Business Expert. Više od 9.000 maturanata završilo je program Raise the Bar Youth, dok je Stipendija Raise the Bar za školovanje na renomiranim kulinarskim učilištima dodijeljena 21 kuharu i slastičaru. PS/IČ
