Dobit Citigroupa povećana zahvaljujući manjim rezervacijama
Američka banka Citigroup izvijestila je u ponedjeljak o višoj dobiti u trećem tromjesečju nakon što je izdvojila manje novca za pokriće loših zajmova i zabilježila računovodstvenu dobit koju banke mogu ubilježiti u vrijeme previranja na tržištima.
Treća po veličini američka banka po imovini izvijestila je o neto dobiti od 3,77 milijarde dolara, ili 1,23 dolara po dionici, u odnosu na 2,17 milijardi dolara, ili 72 centi po dionici, u odgovarajućem razdoblju prošle godine.
