Šefovi, moral i potrošačka groznica
Kao dijete obožavao sam Božić i Novu godinu. Prva slika iz djetinjstva je obitelj dok kiti jelku u predsoblju, svađajući se tko će objesiti najljepše kuglice. Pamtim siromašne darove poklanjane s puno veselja, čisti bijeli snijeg, miris naranče i sanjke u kojima me roditelji vuku oko Trešnjevačkog placa dok pokraj nas tramvaji zapinju u poledici. Pamtim i oblačne dane, pune difuzne svjetlosti i gole krošnje drveća koje izgledaju kao na slikama naivaca. A najjače pamtim blaženi mir na licima rođaka ili susjeda, punih dobrote i spremnosti na darivanje. Danas su vremena drukčija.
