Bivši mađarski premijer optužen za "muljanje" pri gradnji kockarnice
Bivši mađarski socijalistički premijer Ferenc Gyurcsany, sada zastupnik, optužen je za zlouporabu vlasti u vezi s ulaganjem u gradnju kockarnice 2009., priopćeno je u ponedjeljak iz ureda državnog tužitelja u Budimpešti.
Bivši premijer optužen je za zlouporabu vlasti u vezi s kriminalnim radnjama u okviru projekta gradnje kockarnice u Sukoru, ističe ured u priopćenju. Ferenc Gyurcsany se žalio na optužnicu, dao je izjavu u kojoj odbacuje sve optužbe i nije htio dati iskaz, dodao je.
