Hrvatski izvoznici traže pomoć u povećanju konkurentnosti

Pomoć u povećanju konkurentnosti domaće industrije, sukladno pravilima EU-a o zaštiti tržišnog natjecanja, prioritetna je mjera koju Hrvatski izvoznici traže od Vlade.

Upravni odbor Hrvatskih izvoznika utvrdio je i prioritete djelovanja u ovoj godini, a osnovno djelovanje te udruge usmjereno izvoznicima bit će vezano uz osiguravanje kontinuirane sustavne edukacije o mogućnostima korištenja fondova EU i državnih poticaja, s ciljem povećanja konkurentnosti.

Bogati Katari ponovno žele kupiti Manchester United

Katarska kraljevska obitelj Al Thani ponovno želi kupiti engleski nogometni klub Manchester United, piše Daily Mail, a prenosi jutarnji.hr. Arapski bogataši su ponudili više od milijardu funti američkoj braći Glazer za kupnju ovoga nogometnog kluba. Ponuda je odbijena, a braća Glazer su poručili kako klub vrijedi 1,8 milijardi funti.

Miš-maš prosvjed za branitelje, seljake, sindikate, ribare...

Udruga hrvatskih branitelja 1990-1996 najavila je prosvjed hrvatskih branitelja na Trgu bana Jelačića koji će se održati u subotu, a na kojem osim branitelja očekuju i predstavnike seljaka, sindikata i ribara.

 

Umirovljeni general Željko Sačić u ime organizatora ovog prosvjeda na današnjoj konferenciji za novinare u prostorijama HVIDR-e Črnomerec rekao je da je prosvjed isprovociran slučajem vukovarskog branitelja Tihomira Purde koji je žrtva birokracije i birokratskog odnosa prema njemu.

Dok je "mali miš" gradonačelnik Zagreba... "nema džabe"

Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić poručio je kako od uvođenja reda u parkiranje neće odustati te da nema više besplatna i povlaštena parkiranja, "nema džabe". Nitko nema besplatnu kartu i neće je više imati. Tko nađe besplatnu kartu, ja ću mu dati svoju plaću. Dok sam ja gradonačelnik, uvest ćemo reda u promet u mirovanju, koliko stajalo da stajalo - poručio je gradonačelnik u svom stilu.

 

SSSH: Povjerenstvo za zapošljavanje nije "za jednokratnu upotrebu"

Savez samostalnih sindikata Hrvatske izjasnio se kako povjerenstvo vezano uz problematiku zapošljavanja odnosno nezaposlenosti, čije je sazivanje jučer dogovoreno za drugi tjedan, nije još jedno u nizu povjerenstava „za jednokratnu upotrebu", ali je činjenica da je dosad ostalo samo „na papiru".