To mogu samo Japanci: Krenuo prvi robotski maraton
Pet malih robota u Japanu krenulo je na prvi robotski maraton tijekom kojega će u četiri dana prijeći više od 42 km.
Na početku maratona koji se održava u Osaki, te su male čovjekolike robote pozdravili brojni okupljeni gledatelji. Da bi prešli ukupno 42.195 metara, roboti će morati "pretrčati" 422 kruga na kružnoj 100-metarskoj stazi postavljenoj u jednoj školi.
Sudionicima, od kojih najviši ima 44 cm, pomoći će ljudi pri promjeni baterija njihovih mikromotora ili će ih podići ako slučajno padnu.
