Glazbenici i dalje najpogođenija skupina
Pandemija COVID-19 uzrokovala je velike financijske štete brojnim djelatnostima, a jedna od najpogođenijih skupina svakako su glazbenici. Sve glazbene udruge od samog početka ulažu velike napore u komunikaciju s nadležnim institucijama kako bi se pomoglo glazbenicima i pratećim uslužnim djelatnostima. Slijedom toga od 17. studenog 2020. godine raspisan je natječaj pod nazivom „Jer svirati se mora“, nastao temeljem sporazuma Hrvatske glazbene unije i Ministarstva kulture i medija.
