Paradoks investicije u poslovne edukacije i kako ga riješiti?
Pita glavni direktor HR direktora: "Što ćemo ako investiramo u ljude, a oni nam odu?" Ovaj mu odgovara: "A što ćemo ako nam ostanu?"
Jedan dio menadžera smatra da je ulaganje u poslovne edukacije, treninge i općenito kompetencije zaposlenika kontraproduktivno jer povećava njihovu tržišno vrijednost i mogućnost odlaska. Educirani zaposlenik ima veću šansu za prelazak u drugo poduzeće ili čak kod konkurencije. Ako se to dogodi nastat će šteta za onog koji je ulagao, a korist za konkurenciju.
