Anušić: Vladine intervencije potkopavale su II. mirovinski stup
Hrvatski mirovinski sustav, kakav je uveden 2000. godine, urušile su tijekom godina stalne intervencije vlasti u prvi mirovinski stup, među kojima i odluke o povratu duga umirovljenicima, a sve su te intervencije značajno promijenile financijsku sliku sustava i bile razlog što se stopa izdvajanja za drugi stup sa 5% nije povećala na 10%, istaknuo je jedan od tvoraca reforme Zoran Anušić iz Svjetske banke na današnjem okruglom stolu "Problemi i perspektive mirovinskog sustava".
