Anušić: Vladine intervencije potkopavale su II. mirovinski stup

Hrvatski mirovinski sustav, kakav je uveden 2000. godine, urušile su tijekom godina stalne intervencije vlasti u prvi mirovinski stup, među kojima i odluke o povratu duga umirovljenicima, a sve su te intervencije značajno promijenile financijsku sliku sustava i bile razlog što se stopa izdvajanja za drugi stup sa 5% nije povećala na 10%, istaknuo je jedan od tvoraca reforme Zoran Anušić iz Svjetske banke na današnjem okruglom stolu "Problemi i perspektive mirovinskog sustava".

Ninić: Čačićeva tvrtka MIAB-u ostala dužna 3 milijuna kuna

Predsjednik šibenskoga HDZ-a Tomislav Ninić pozvao je na konferenciji za novinare HNS-ovca Radimira Čačića da šibenskoj tvrtki MIAB-u vrati dug od gotovo tri milijuna kuna, koliko joj je ostala dužna njegova tvrtka Coneco d.o.o. za gradnju gradskog kolektora prije pune tri godine.

Vapaj HT-a i Vipneta: Ukinite 6% nameta na telekom usluge

Predsjednici Uprava dvije najveće telekom tvrtke u Hrvatskoj HT-a Ivica Mudrinić i Vipneta Mladen Pejković su na okruglom stolu o budućnosti telekoma u Hrvatskoj i regiji naglasili da se hitno treba ukinuti 6 postotni namet na telekom usluge, uveden od 1. kolovoza 2009., jer s tim nametom u sektoru ne može biti većih investicija, razvoja ni zapošljavanja.

Slovenci za poništenje arbitražnog sporazuma s Hrvatskom

Vodeća oporbena stranka u Sloveniji, Slovenska demokratska stranka (SDS) je u priopćenju za javnost zatražila da predsjednik vlade Borut Pahor "nađe rješenje" za poništenje arbitražnog sporazuma s Hrvatskom ili da od Hrvatske zatraži priznanje prava Sloveniji na pristup otvorenom moru.

Bandić najavio bolji i čišći transport u gradu - živi bili pa vidjeli

Pod nazivom "Građani za vitalne gradove" u Zagrebu je započeo sastanak konzorcija Civitas Elan, mreže gradova koju čine Gent, Porto, Brno, Ljubljana i Zagreb s ciljem usvajanja održivog sustava mobilnosti u urbanim sredinama, a nazočne je pozdravio zagrebački gradonačelnik Milan Bandić.

Kosor i Jurčić šute o dioničarskoj budućnosti Podravke

Poslovni rezultati Podravke za 2010. i planovi za iduće godine vrlo su pozitivni, izjavila je premijerka Jadranka Kosor nakon današnjeg posjeta koprivničkoj prehrambenoj industriji i razgovora sa čelnicima Uprave i Nadzornog odbora Podravke.

Prodano 15 posto udjela Đ.Đ.Montaže njemačkoj tvrtki Bilfiger Berger

Tvrtka Đuro Đaković Holding prodala je i prenijela 38.752 dionice Đ.Đ. Montaže njemačkoj tvrtki Bilfinger Berger, kako je objavljeno na Zagrebačkoj burzi.

 

Đ.Đ. Holding kao prodavatelj i njemačka tvrtka Bilfinger Berger kao kupac sklopili su danas ugovore o prodaji i prijenosu dionica tvrtke Đ.Đ. Montaže, čime Bilfinger Berger postaje vlasnikom 38.752 dionice, koje čine udio od 15,3 posto temeljnog kapitala Đ.Đ. Montaže te daju jednako toliko glasačkih prava, stoji u obavijesti. (MJ)

 

Udruženo turističko oglašavanje vrijedno 2,8 milijuna kuna

Danas su u Glavnom uredu HTZ-a potpisani prvi ovogodišnj ugovori s touroperatorima, njih šest, za to oglašavanje. Potpisivani su temeljem pristiglih zahtjeva touroperatora na natječaje HTZ-a i to u sklopu modela III. od ukupnih 12 modela po kojima i ove godine turistički javni sektor (država) udružuje novac za oglašavanje s privatnim sektorom.