Nokia tuži Apple!
Finski mobilni telefonski div Nokia objavio je da je podigao sudsku tužbu protiv Applea u tri europske zemlje. Ista je podignuta zbog navodnog kršenja nekoliko patentom zaštićenih izuma u iPhoneu, ipadu i iPodu sa zaslonima osjetljivim na dodir.
Tužbe su pokrenute pred britanskim Visokim sudom, te okružnim sudovima u Duesseldorfu i Mannheimu i nizozemskim okružnim sudom u Den Haagu.

